ПУБЛІКАЦІЇ
Відмінності BAS від 1С:Підприємство

Так в чому ж основні відмінності BAS від 1С:Підприємство старих версій?

На сьогоднішній день багато хто користується програмними продуктами 1С:Підприємство чують нову абревіатуру BAS. Задаються закономірним питанням: «А в чому відмінності BAS від 1С:Підприємство?».

Історія появи BAS в Україні

  1. З 2018-го року на ринку програм автоматизації бізнесу з’явилася нова лінійка програмних продуктів BAS, яка спочатку включала рішення для корпоративного ринку, але згодом розширилася лінійкою рішень для масового ринку, а останнім часом поповнюється галузевими рішеннями. Правовласником програмних продуктів BAS є польська компанія NetHelp Jarocki Piotr.
  2. Програмні продукти BAS аналогічні за своєю структурою і ідеології з програмними продуктами 1С:Підприємство, припускаємо, що таке рішення було прийнято розробником для того, щоб користувачеві звиклому працювати з програмними продуктами 1С:Підприємство легко було перейти на нові програмні продукти іншого розробника. Простіше кажучи, вони за своїми можливостями однакові, але відрізняються зовнішнім виглядом.
  3. Одним з перших програмних продуктів під лінійкою BAS було програмне забезпечення BAS ERP, і коли спілкувалися з першими користувачами, вони часто говорили: «У вісімці цього не було, а в ERP є ....». Користувач, почавши працювати з новою лінійкою програмних продуктів, вже починав їх розрізняти по візуалізації. На сьогоднішній день в Україні склалося поняття 8-ка і BAS. Так ось всі «старі» програмні продукти (УТП, УПП) які перестали розвиватися і використовували старі технології залишилися 8-кою, а ті, котрі є сучасними, вже отримали свої аналоги у європейського розробника під брендом BAS і успішно використовуються українськими підприємствами в різних сферах діяльності.

Щоб ви не загубилися в нових програмних продуктах в найближчих публікаціях чекайте «Яку вибрати BAS».

  1. Всі основні функції і можливості які використовувалися в останніх версіях, регулярно обновлюваних, програмних продуктів 1С:Підприємство успадковані в програмних продуктах BAS. Тому користувачі, які працювали з програмними продуктами крім УТП і УПП і їх своєчасно оновлювали, перехід на програмні продукти BAS практично не помітили. Змінилася візуалізація і деякі незначні зміни, які розширили можливості існуючих програмних продуктів в залежності від використовуваного програмного забезпечення. Якщо програми були допрацьовані під специфіку підприємства, то після переходу на BAS всі дані які були в програмі залишаються, а при незначному втручанні програмістів необхідні доопрацювання адаптувались для BAS.
  2. Для користувачів які працюють в «старих» версіях 1С:Підприємство, в тому числі УТП і УПП перехід на програмні продукти BAS, це як перехід «Назад в майбутнє». Це ніби все знайоме, звичне, але все нове, страшне при цьому затягує, і до минулого вже не хочеться.

Основні відмінності BAS від 1С:Підприємство (старих версій)

Відмінностей багато. Постараємося розглянути їх детально.

Про основні відмінності BAS від 1С:Підприємство можна розповідати багато, в кожному програмному продукті вони будуть різними, все залежить від розширення можливостей конкретного програмного продукту. Зупинимося лише на невеликій кількості загальних можливостей, яких немає в звичній нам 8-ці (УТП, УПП), але є в програмних продуктах BAS:

- «Керовані форми» - користувач сам настроює візуалізації документів як йому зручно і прибирає поля, якими він не користується. Зручно, наприклад, якщо користувач працює тільки з певними полями документа, а решта йому не важливо

- Дуже гнучкі обмеження для користувачів, для настройки яких немає необхідності змінювати щось у «Конфігураторі», а значить платити за це гроші, а потім ще й за кожне оновлення. Користувачі самі змінюють безліч налаштувань і обмежень, не звертаючись до програмістів.

- Виходячи з прав доступу, у користувачів змінюється список довідників, документів і звітів, тепер програма при спробі входу в документ, з яким заборонено працювати не видає повідомлення про обмеження, система дані документи не відображає користувачеві

- Користувачі мають повну свободу в налаштуванні звітів і збереженню їх налаштувань як тільки для себе, так і для конкретних користувачів, які ними будуть користуватися

- Змінена візуалізація по розділах, користувач сам настроює розділи з якими працює і їх вміст, прибираючи з візуалізації документи, довідники, звіти якими не користується, зручно для тих хто виконує вузькоспрямовані ділянку роботи і йому не потрібен весь той перелік функціоналу який є в системі.

- Ще відмінності BAS від 1С:Підприємство попередніх версій, це те, що програму BAS можна «опублікувати на сервері» працювати з будь-якого місця, будинок / робота / відпочинок... не підключаючись до віддаленого робочого столу (RDP) а просто вказавши адресу в браузері і працюватии з програмою як з сайтом. Це спрощує як підключення обладнання так і покращує безпеку, немає необхідності користувача пускати на сервер, де знаходиться база і турбуватися про те що хтось її скопіює.

- деякі програмні продукти BAS можна доопрацьовувати під специфіку діяльності підприємства, використовуючи «Розширення конфігурації» при цьому не зачіпаючи сам код програми, що дозволить в майбутньому оновлювати програму не звертаючись для цього до програмістів.

І на "десерт"

- програмні продукти BAS отримали можливість внутрішнього чату, аналогічного до skype, в якому користувачі можуть спілкуватися, проводити відеоконференції, створювати групові чати. А так-же, що дуже актуально, але мало хто про це знає, це до будь-якого документу або довідника створити чат з обговорення виниклого питання по ньому серед відповідальних осіб, а потім в будь-який момент часу подивитися це обговорення.

Детальніше - Як комунікувати в продуктах лінійки BAS?

І ще багато-багато фішок про які ми розповімо в наступних публікаціях.

 

Зв'язок між програмними продуктами 1С:Підприємство та BAS

Гладкий перехід , при якому вся інформація залишається в обліковій системі:

«1С:Бухгалтерія 8 для України» - «BAS Бухгалтерія. ПРОФ»

«1С:Бухгалтерія 8 для України»  - «BAS Бухгалтерія. КОРП»

«1С:Підприємство 8. Управління торгівлею для України»  - «BAS Управління торгівлею»

«1С:Підприємство 8  Управління невеликою фірмою для України» - «BAS Малий бізнес. ПРОФ»

 

 Аналог , коли інформація при переході не залишається, потрібно починати роботу з внесення залишків:

«1С:Підприємство 8. Управління виробничим підприємством для України» - «BAS ERP»

«1С:Підприємство 8. Управління  торговим підприємством для України» - «BAS Комплексне управління підприємством»

 

Не має аналогів

«Зарплата і Управління Персоналом для України»  - жодного прямого аналогу не має, але є облікові системи в котрих повноцінно реалізовані кадровий облік та заробітна плата:  «BAS Бухгалтерія. КОРП», «BAS ERP», «BAS Комплексне управління підприємством».

 

В наступних статтях ми розкриємо основні відмінності прямих конкурентів:

«1С:Бухгалтерія 8 для України» - «BAS Бухгалтерія»

«1С:Бухгалтерія 8 для України»  - «BAS Бухгалтерія. КОРП»

«1С:Підприємство 8. Управління торгівлею для України»  - «BAS Управління торгівлею»

«1С:Підприємство 8  Управління невеликою фірмою для України» - «BAS Малий бізнес. ПРОФ»

«1С:Підприємство 8. Управління виробничим підприємством для України» - «BAS ERP»

«1С:Підприємство 8. Управління  торговим підприємством для України» - «BAS Комплексне управління підприємством»

 

Якщо залишились питання дзвоніть нам, або залишайте заявку. Наші спеціалісти допоможуть вам перейти на BAS та нададуть всю необхідну інформацію по підтримці та супроводу.

 

Системи для автоматизації обліку

Читайте Також
// change key 6LeQbAkaAAAAAANip6CuCzTfppA9PIeYN9dWRZ-i
Дякуємо за звернення!
Ми звяжемось з Вами найближчим часом.